Benim Hakkımda

“Yaşamdaki izler patikalara, yollar kılcal damar sistemi gibi karmaşık yol ağlarına dönüşür.” (Jim Forest)

BENİM HAKKIMDA


“Yaşamdaki izler patikalara, yollar kılcal damar sistemi gibi karmaşık yol ağlarına dönüşür.” [Jim Forest]

Katıştırılmış resim galerisini şu adresten çevrimiçi olarak görüntüleyin::
https://gocyolu.com/benim-hakkimda#sigProId44321e98e7

Merhaba!

06 Aralık 1959 da, Uşak merkez İslice Mahallesi’nde dünyaya geldim. İlk, orta, lise ve yüksek öğrenimi Uşak’ta tamamladım. Bir kız evladım var.

Amasya İli Merzifon İlçesi Cumhuriyet İlköğretim okulu, Gaziantep İli Nizip İlçesi Yatılı İlköğretim Okulu (YİBO), Afyonkarahisar Merkez Mesleki Eğitim Merkezi (MEM) ve Afyonkarahisar Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi’nde matematik öğretmeni olarak görev yaptım.

Emekliye ayrıldıktan (2006) sonra öğrenme süreci bitmedi. İki yıl Web Tasarımı konusunda başkalarından yardım almadan araştırma ve uygulama sürecinde kendimi yetiştirdim. Doğa düşkünlüğü ilk Web siteminde kurulum projesi oldu. Yakınlarıma –ücretsiz– site hazırlıyordum.

Portal (Joomla – TYPO3 vb.), E-Ticaret (osCommerce – Magento – PrestaShop – OpenCard vb.), Forum (SMF – phpBB vb.), Resim ( 4images – Image Gallery Management System), Blok (WordPress, Drupal vb.) kurulumları ve Web Tasarımı & Yazılımları ile uğraşıyorum. Server kurulum projesi (Linux & Windows) üzerine çalışma yürütüyordum. Bu içerikteki çalışmalarıma 2012 yılında ara verdim.

İnsanımıza yararlı bir işi başarı ile sonuçlandırmak için zaman, emek ve ekonomik katkı gerekir. 3’ü bir aradadır. Ben de kısıtlı bütçem ile topluma hizmet amaçlı bir şeyler yaratma ve hizmetlerine sunmak için ara verdiğim web çalışmalarına zamanımı ayırdım. Yaklaşık 2 ay kendimi dış Dünya’ya kapattım. Bilgilerimi güncelledim…

İşte; çalışmalarım sonucunda ilkler kentine -Aşıklar Diyarı- yakışan ve Türkiye’de ilk kez Yörüklerin göç yollarını ve kültürlerini içeren, “GÖÇ YOLUBizde her gün helva, lokum olmaz!” sayfası ortaya çıktı.

Web çalışmalarına ara verme nedeni ise 2011 yılında Uşak’a (Aşıklar Diyarı – Ata Toprağı) dönüş yapınca “Dağcılık ve Doğa Sporları” alanında bir boşluk ve kurumsal yapı eksikliği idi. İlk olarak o eksikliğin giderilmesi için çalışma başlattım. Farklı meslek gruplarından ve yarısı üniversiteli gençlerimizden oluşan 11 kişi ile 2013 yılının mayıs ayında “Uşak Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü”nün kuruluşu gerçekleşti. O tarihten bu yana kulüp çalışmaları içerisinde aktif olarak yer aldım ve başkanlığını yürütüyorum.

Uşak’ın tanıtımı için üzerime düşen görev bilinci içerisinde planlı, programlı etkinlikler gerçekleştirildi. “Uşak Kanyonu” baştan sona yüründü ve “GPS İz Kayıtları” çıkarıldı. Uşak’ın yürüyüş parkurları için alan taraması yaptım ve kayda aldım. Türkiye’nin çatısı Ağrı Dağı (5.137 m) başta olmak üzere üçüncü yükseltisi Süphan Dağı (4.058 m) ile 3.000 m – 4000 m arasındaki dağlara çıkış yaptım. İRAN - Demavent Dağı (5.671 m) tırmanışını gerçekleştirdim. Türkiye’de, uzunluğu 500 km üzeri ve altındaki Kültür Rotaları’nın tamamını kesintisiz ve kamp yüklü olarak tek başıma yürüdüm. Tüm bunları Uşak’ı ve spor dallarını tanıtmak için yaşama geçirdim ve başardım! İlkler kentine (aşıklar diyarı) yeni ilkler doğa sporları tarafından eklendi. Türkiye’nin en uzun kültür rotası olan “KARİA YOLU” tarafımca kesintisiz 39 günde kamp yüklü olarak yüründü ve 868 km yol alındı. Karia Yolu ve 500 km üzeri tüm yürüyüşler (Frig Yolu, St Paul Yolu ve Likya Yolu) Türkiye de ilk olarak tarafımca kamp yüklü ve kesintisiz tek başına yürümekle gerçekleştirildi.

Bu gönüllülük temelli çalışmalarıma yeni ilkler eklendi. İşte bu ilkler içinde ziyaret ettiğiniz “GÖÇ YOLU” sayfası ortaya çıktı. Bu topraklarda yaklaşık 1000 yıldır konar / göçer yaşam sürdüren ve aktif olanların GPS İz Kayıtları tarafımca kayda alındı. Göç Yolu iz kayıtları çıkarma aşamasında;

ile birlikte yol alındı. Yemeklerini ve sularını paylaştılar. Anadolu insanının gerçek konukseverliğini gösterdiler. Günlerce süren göç aşamasında beni aileden biri olarak kabul eden Anadolu’nun güzel insanlarına TEŞEKKÜR ederim.

Ben de onlara minnet (gönül borcu) duygularımın ifadesi olarak Trakya ve Anadolu Yörüklerini bir sanal çatı altında buluşturmak için Göç Yolu internet sitesini açtım. Site sizlerindir!

Yollarınız iyi insanlara çıksın. Keyifli paylaşımlar…